فارسي

سازمان عفو بین‌الملل از عربستان خواست دو زندانی فلسطینی را آزاد کند

 

 

 

سازمان عفو بین‌الملل ضمن اعلام اینکه محاکمه دو زندانی فلسطینی عادلانه نبوده، از شاه عربستان سعودی خواست که این دو زندانی را آزاد کند.

 

 

سازمان عفو بین‌الملل، روز جمعه، در پیامی از «سلمان بن عبدالعزیز» شاه عربستان سعودی خواست که «محمد الخضری» و پسرش «هانی الخضری» دو زندانی فلسطینی را آزاد کند و تاکید کرد که محاکمه آنها بر اساس معیارهای بین‌المللی محاکمه عادلانه صورت نگرفته است.

 

در این پیام آمده است: «با توجه به فراگیر شدن کووید-۱۹ و وضعیت جسمانی بد دکتر محمد الخضری شما را بدون تأخیر او تشویق می‌کنیم».

 

به گزارش خبرگزاری «صفا»، سازمان حقوق بین‌الملل از سلمان با بی‌اساس خواندن اتهام‌های وارده علیه محمد الخضری و پسرش خواستار آزای آنها شده بود و از شاه سعودی خواسته بود که این دو مانع شکنجه و بدرفتاری با این دو نفر شود و هر چه سریعتر محمد الخضری تحت نظارت پزشکی قرار گیرد.

 

در همین ارتباط، «سلن یشار» مسئول ارتباطات و اطلاع‌رسانی «دیده‌بان حقوق بشر اروپای مرکزی»، موج دستگیری فلسطینیان را عربستان سعودی را نقض حقوق بشر خوانده بود.

 

سازمان عفو بین‌الملل تاکید کرد الخضری به علت ابتلا به سرطان نیازمند نظارت و درمان پزشکی است.

 

عربستان سعودی این دو فلسطینی را در سال ۲۰۱۹ بی‌هیچ اتهامی بازداشت و دو ماه بعد از دستگیری، آنها را به سلول انفرادی منتقل کرد.

 

در همین ارتباط،‌ رئیس دفتر سیاسی حماس در نامه‌ای به شاه عربستان سعودی از وی درخواست کرده بود، با توجه به شیوع کرونا بازداشتی‌های فلسطینی در این کشور را آزاد کند.

 

عربستان سعودی بیش از شصت فلسطینی و اردنی را به دلیل یاری مسأله فلسطین بازداشت و اتهاماتی از قبیل «کمک به گروهی تروریستی و حمایت مالی از آن» به این افراد وارد کرده است.

 

عربستان سعودی در کیفرخواست صادر شده علیه بازداشتی‌های فلسطینی ادله خنده‌داری مانند کشف و ضبط روغن زیتون از آنها، فرستادن قربانی به غزه و داشتن کتابی درباره تاریخ فلسطین ذکر کرده است.


تعليقات الزوار

الإسم
البريد الإلكتروني
عنوان التعليق
التعليق
رمز التأكيد